15 ימים מאחורינו ואנחנו נפרדים מארץ המלכים, הלא היא רג׳אסטאן. שטח עצום בגודל של מדינה אירופאית בינונית מלא במקדשים, מבצרים וארמונות בכל עיר, אותו הסיפור בשינוי מסויים של עלילה היסטורית, פה שלט מהראג׳ה, שם מהרוואל ובמקום אחר מהארנה, כולם אותו הדבר. כל עיר של ימינו הייתה סוג של עיר מדינה עד לא מזמן, סך הכל לפני פחות ממאה שנים. זה די מטורף כשחושבים על זה, מה שהיה נכון עד לימי המהפכה הצרפתית והסדר החדש שנפוליאון השליט באירופה במאה ה-19 נמשך בהודו עד לשנת 1947. היום כל מה שנשאר הוא עדות לעבר מפואר, מלכותי ומרשים שבחלק מהמקומות, כמו באודייפור, מתחיל במאה ה-6 לספירה וממשיך עד היום עם אותו בית מלוכה. מדהים.

מבט מכשף מהגבעה המשוננת.

אודייפור היא קסם, באמת. אגם ענק שפרוס במרכז של העיר כמו שהיא היום: מונה מעל חצי מיליון ופרוסה במרכזו של העמק המוקף גבעות דמויות סנפירי לוייתנים או טובלרונים מפורקים. בתוך האגם איים, חלקם מאוכלסים, כמו האי המרכזי שבו מלאנתלפים בתי מלון אליהם מחוברים מסעדות-גג שפונות, איך לא, לאגם. בקצה המזרחי של האגם הארמון הכי מוטרף בכל רג׳סטאן. מדובר בעצם בשילוב של משהו כמו 5 או 100 ארמונות שכל מלך אחר בשושלת בנה כתוספת לארמון הקודם לפי שימושיו. המעבר בין הארמונות הוא מבוך, למזל המבקרים ההודים פיזרו מספרים במסלול (שמותאם לאודיו-גייד, בתוספת תשלום על הכניסה שעולה 250 רופי פלאס 250 נוספים לכל מצלמה), זה לא מובן מאליו, אחרי הכל הודו, שיסבירו לכם לאן להגיע. המקום עוד עובר שיחזורים ושיפוצים, אבל מה, דוקרנים נגד יונים או טכנולוגיית הרחקה אחרת לא השכילו לשים, אז בזמן שהחבר׳ה עובדים על עמוד אחד מתוך 578, ה-365 הקודמים כבר מחוריינים כהלכה ומשמשים כבית לעכברים המכונפים.

עוד אחד שעושה עבודה שלא מעריכים.

אנחנו בחרנו במלון משפחתי לא רחוק מהאגם, אבל עדיין צופה אליו, לפחות בשבועיים הקרובים. איזו קביעה מוזרה, הא? אז לפני כשבועיים השכן של בעלת המלון החליט שהוא בונה לו עוד קומה ותוך שבוע חיסל את הנוף החמוד שהיה לה לאגם ולאיים. ועדות תכנון? היתרי בנייה? ממש 😝 זה הודו. אבל ההודים אף פעם לא מתבאסים ממש. אם המלון הבטיחה שאם הוא יחסום לה את הנוף של המסעדה על הגג היא תוסיף עוד קומה. אמזונה רצינית.

כניסה לחדר בהוסטל וקיר של השכן. המציג לארד אמיתי.

עובדה כיפית 🤗: אחת הסצינות המפורסמות של ״אוקטופוסי״ מהשושלת הבלתי נגמרת של ג׳יימס בונד צולמה במה שהוא היום ה-מלון של אודייפור: ארמון ענק במרכז אגם פיצ׳ולה. כשיהיה לנו ממש הרבה כסף ונחזור לכאן, נעשה שם לילה. בכל מסעדה שניה בעיר עושים בכל ערב ב-7:00 (הבנתם? חה!) הקרנה של הסרט.