אחד הדברים המרעננים ביותר בטיול תרמילאים הוא המפגש הבלתי אמצעי עם אנשים ממקומות שונים בעולם (לרוב המערבי – מה לעשות, פריבילגיות ופערי שפה), כל העניין הזה של החלפת רעיונות ולירלור מתמשך. העסק הזה תופס תאוצה אם אתה בוחר לישון בהוסטל/גסטהאוס ואז החלל המשותף או הטיולים שמאורגנים משם מקלים על שבירת הקרח. לרוב השיחות נסובות על אותם נושאים: ״כמה זמן אתה מטייל? מה התחנה הבאה? מאיפה התחלת? נכון שג׳ייפור דוחה? אה, אתה ישראלי, כמה זמן עשית צבא?״, אבל באותו ערב בקוצ׳י פגשנו את האיש נטול התוכניות. 

בלי להגזים ומההיכרות השטחית קרייג ראסל בן ה-30 הוא אחד מהדמויות היותר מעוררות השראה שיצא לי לפגוש בזמן האחרון. הבחור הזה פשוט לקח את כל הסחלה שקרה לו בחודשים האחרונים שלפני הטיסה, קבע מטרה וביצע אותה עד הסוף המוטרף של הרעיון שעבר לו בראש. בכנות, כמה אנשים טוטאליים כאלה יצא לכם להכיר? לבלוג שהוא מנהל קוראים no real plan והוא באמת מתנהל ככה. לפני כ-14 חודשים, אחרי שביטל את החתונה המתוכננת (לא ירדנו לפרטי הפרטים הרכילותיים) מכר את הבית שלו, התפטר מהעבודה, ארז תיק, קנה כרטיס אחד ופשוט יצא לדרך. 

קרייג אומר שהוא לא בונה מסלולים ארוכים. את מדינת היעד הוא קובע כל פעם לפי ה״מחיר הזול ביותר שSkyscanner מציע״ לו כשהוא מחליט שהגיע הזמן לשנות אווירה. בסיס האם שלו הפך להיות קואלה לאמפור, בגלל הטיסות הזולות של אייר אסיה ואם תעקבו אחריו גם באפליקציית המסלולים למטיילים polarsteps תוכלו לראות את הדרך שהוא עבר. אנחנו מקווים לראות אותו איפשהו בסין ויפן, אולי באוסטרליה. 

מיליון נקודות אדומות. המפה של קרייג מפולארסטפס

עובדה כיפית 🤗: עד לפני כ-4 חודשים החיפוש אחר המילים שמרכיבות את הדומיין שלו הוביל לדונאלד טראפ בתוצאה הראשונה בגוגל, היום זה הוא. תנו לו כמה קליקים כדי שירוויח דולר ורבע. אתם גם יכולים לכתוב לו, הוא מאוד זמין ותמיד שמח לתת איזו עצה, כל המידע נמצא כאן http://www.norealplan.com