אז לא הכל ורוד גם בטיול עם תמונות מושלמות כל כך כמו זה שאנחנו מנפקים בחצי השנה האחרונה. זה אשכרה עבר ומהר! ולרגל החגיגה והמיקום הכה מתבקש, זה הזמן הנכון לציין את כל הדברים שהשתבשו בששת החודשים האחרונים, חלק בצורה משעשעת, חלק קצת פחות, אבל כמו שאפשר לראות, אנחנו עדיין בדרך. אספיילר, איכשהו באופן לא מתוכנן, הרוב המכריע של התקלות קשור בכסף, זה מוקש שמנקודת הזמן הזו אני חושב שאפשר לנטרל כשהטיול שלך לא מנוהל בתקציב מוגבל, וכן הוא מוגבל. אז בלי עיכובים מיותרים נוספים, המצעד של התקלות, ללא מיקומים או דירוגים, כולן גרועות ואף אחת לא זוכה 😞

💥 לא כל טיסה בחצי מחיר היא ערובה להצלחה, בעיקר כששבועיים אחרי שהזמנת אותה אתה מגלה שהיא בעצם חודש אחרי המועד המתוכנן. זה מה שקרה כשרצינו לטוס ממומבאי לגואה, 66$ לשני כרטיסים כולל מטען, רק שמשהו קרה לאתרים ביום ההזמנה. חשבנו שאנחנו הסתומים, אבל כשנחתנו בגואה ביום המקורי, אחרי שרכשנו שני כרטיסים נוספים בסכום של 60$ כל אחד, פגשנו ארחנטינאי שקרה לו אותו הדבר, באותו התאריך, עם חברת תעופה שונה ואתר אחר. האינטרנט הוא מקום מוזר. 

בכל זאת הגענו ואריאל מצא חבר חדש

💥 אל תנסו להתחכם עם השפה הסינית אם אתם לא דוברים אותה ועוד יותר, אל תסמכו על שום שיחון או גוגל טרנסלייט אם זה תלוי בקולינריה שלכם. לי זה עלה בנודלס עם פרורי חזרזירים בקיבה. אני אומנם לא באמת יודע מה הטעם של החיה כי אכלתי בטעות חצי בייקון לפני 17 שנה בדרך ליוון, אבל מזל שאני מרגיש שמשהו בלשון שלי בטעם של חי לשעבר. יומיים אחרי התקרית פגשתי מקומית שכתבה לי את כל מה שאני לא אוכל, זה מוצמד לחלק האחורי של הנייד ומאז עובד כמו חלום.

זו הדרך לאוכל הכי קרוב לכשר בסינית

💥 שני תיקים מלאים בציוד זה לפעמים יותרמדי וליקום יש דרך להבהיר לך את זה. אולי זה לא היקום, אולי מדובר בתנועה האינסופית והתחלופה הדו שבועית של ההוסטלים, אבל כמה דברים נפלו חלל במאבק, בהם הסנדלים שלי שאריאל לא סבל, פנס עוצמתי שעכשיו עוזר לאיזה הודי בטאמיל נאדו, כפפות חד״כ שהושארו לייבוש במזגן בדרום מיאנמר ועוד כמה דברים חומריים שעדיף לא להיקשר אליהם כשאתה במסע כזה. 

בתנועה כזו קשה לשמור על הכל

💥 זוג מגיע באופן מתוכנן לנפאל, מה הסיכוי שהוא יפול על יום השנה החדשה? במקרה שלנו: 100%. לא רק זה, התברכנו בשיא הריחוף ולא הזמנו אפילו חדר לישון. אחרי 3 הוסטלים וחיפוש ארוך בבוקינג ואגודה, נפלנו על בעל הוסטל שכיוון אותנו למיטה אצל אחד השכנים שלו.

האבק תמיד יהיה בנפאל, גם אם תעשו הזמנה מראש להוסטל

💥 יוצא שאתה שוכר קטנוע ב-5$ ליום וקורע איתו איזה חצי אי בדרום מיאנמר וחושב ״וואלה, זה יהיה יום של שיחוק״. ואז בחזור, בשעה 20:30, בחושך באמצע כביש חשוך בין כפרים שלא דוברים אנגלית, אתה חוטף פאנצ׳ר. מרשים כזה, עם חתיכת מתכת מכובדת שחוררה לך את הגלגל. באותו ערב, כמה דקות אחרי ריקון כל האוויר נעצר לידנו קטנוען ובסימני ידיים בשילוב עם שיחה עם בעל הקטנוע שלנו אמר שיש לו מוסך. 20 דקות אחרי, בעבודת צוות של חצי מהכפר יש גלגל חדש. בתחושה הישראלית שלנו היינו בטוחים שזה יעלה 50$, אבל זה נסגר ב-7$ סך הכל. בסופו של דבר באמת שיחוק. 

עבודת צוות שלא מביישת את פורמולה אחת

💥 כמה וכמה ריבים שאין לי מושג למה התחילו, ועל איזה בסיס הם התרחשו היו בחודשים האחרונים. כלמיני אי הסכמות מטופשות שנמשכו כמה שעות והתפיידו כי אחד מאיתנו התנצל בסוף. זה קורה, זה הגיוני מאוד וזה נורא מטופש. עדיין מחפש את הנוסחה שתבטל את זה, מבטיח לעדכן כשאמצא. מה שבטוח, זה מתפרק כשמדברים. 

קצת קיטש במפל בצפון תאילנד

💥 680$ שמיקומם לא נודע. כן, החבאנו בכמה פינות בתיקים כסף במזומן, רגע לפני שיצאנו לטרק לאגם אינלה במיאנמר, עשינו את הבדיקה הדו שבועית של המטמון, וגילינו שאין כסף אבל יש כרטיסי אשראי ודרכון. אריאל חושב ששלחנו אותו לארץ, אני חושב שאיזה תאילנדי/ת נהנה/ית איתו כבר כמעט שלושה חודשים. נגלה ב-2018. 

אחת אקטואלית מפארק ז׳יאנג׳יג׳ה

עד כאן המבוכות, הפאדיחות והאכזבות מקווה שיהיו פחות בחצי השנה הבאה עלינו לטובה, הישארו עימנו לעדכונים נוספים בפוסט הבא 😘