לכל אחד יש את השטיק שלו בטיול. יש את אלו שחולים על טיפוס הרים, אלו שמכורים לשופינג, האחרים שיבלו יום שלם בים ואז עוד אחד ועוד אחד. אבל אני מכל החודשים פה מסביב לאסיה והפסיפיק קיבלתי את החותמת הסופית לחיבתי העזה למפלים, ואי אפשר להאשים בזה את TLC.

יש משהו קסום במים שנופלים מהשמים, ולא, גשם לא נכלל בזה כי הוא פוגע בך בלי שביקשת ולרוב לא מתחשב במצב ההנעלה או מכשירי החשמל שלך. במפל יש משהו מהפנט, כמעט פלאי ונטול מעצורים שמוביל אותך לשבת ולבהות בו שעות. יש מצב שזה רק אני, אריאל כבר לא מסוגל לשמוע על זה, אבל אני פשוט לא יכול בלי מפלים.

זה מה שמשמח באוסטרליה (וגם בפיליפינים, יש לציין), המפלים פה נמצאים בכל פינה בכל אחת משלוש הטריטוריות שביקרנו בהם. בגלל המבנה הגיאוגרפי של היבשת זה מאוד הגיוני, המרחק בין רצועת החוף להרים לא מאוד רחוק, זה משהו שבין כלום ל-30-40 ק״מ ברוב המקומות והגשם שיורד פה פרוס על כל השנה, בויקטוריה למשל האימרה הרווחת היא שבכל יום יש 4 עונות, ואם תחכה 30 שניות כבר תהיה באחרת – החלום הרטוב של דני רופ.

בכל אופן, קבלו את המפלים האהובים עליי מהחודשיים האחרונים בפיליפינים ואוז לנד, למקרה שאתם שותפים לטירוף, הנאה רבה מובטחת מהתמונות!

מג-אסו (Mag-Aso) – בוהול, הפיליפינים

עד לפני כשלוש שנים הוא נראה אחרת ואז האדמה רעדה ושינתה את פניו. האמת, זה לא ניכר בצורה דרמטית, הוא עדיין יפיפה ולמי שחובב קפיצות למים ושחיה, כמו אריאל – מדובר בחוויה.

פורט ברטון, פלאוון, הפיליפינים

כ-15-20 דקות הליכה מהחוף מסתתר מפל … בצד הדרך לסאן ויסנטה (San Vicente). אם תגיעו לפה בזמן הנכון יש מצב שלא תמצאו אף אחד, מישהו שם שלט על הכביש: ״שטח פרטי – אין כניסה״, זה מאפשר לכם חוויה בלעדית במפל עם אפס הפרעות אנושיות לזמן השהייה.

 

כולו שלנו

 

נאגקליט קאליט (Nagkalit-Kalit) אל נידו – פלאוון, הפיליפינים

אל תתנו לשם המטורלל הזה להרחיק אתכם משם. מסלול של כ-6-7 ק״מ הלוך ושוב בהליכה בנחל, מהכפר ששוכן על הדרך הראשית. הכניסה מותנית בתשלום של כ-200 פסו שמועבר לילידים לטובתם ולשמירה על הטבע. זה לא הכי מוסדר מול הרשויות, אבל אלה גם ככה מושחתים והכסף לא גדול והולך ישירות לאנשים, אז זה לגמרי בסדר מבחינתי. בעצם מדובר במערכת של 3 מפלים עם בריכה קטנה לשכשוך, הזרם ברמת מסאג׳ אלים ומושלם.

 

אף אחד לא יעשה לכם מסז׳ חזק כמו זה

 

סידר קריק (Cedar creek) – הר טמבורין, קווינסלנד, אוסטרליה

בשמורת הטבע, החינמית כמובן, יש כמה מערכות מפלים, אפשר להסתובב יום שלם במסלולים קצרים ונוחים, זה אחד מהם והוא תענוג לקפיצות למים, שחייה וסתם בהייה. מה שהכי ביאס זה שהוא היה מאוד פופולרי ומלא במשפחות, אז התחפפנו כשהתחילו להגיע כל הסוקר-מאמז עם הצידניות.

מפל מפלטון (Mapleton falls) – קווינסלנד, אוסטרליה

מסוג המפלים לעצלנים: מגיעים לבמה, מסתכלים כל הדרך למטה, ויש הרבה, וחוזרים, הנוף משכר. אפילו פגשנו שם צנחן וטרן ממפרץ החזרים (!), שהגיע ברגע שאריאל דפק לי בוסה, וסיפר שהמקום הזה הוא הטרפיה שלו למלחמה בפחד הגבהים שלו ואנחנו היינו עדים לרגע ההתגברות האחרון.

מפל דנגר (Dangar falls) – ניו סאות׳ ווילס, אוסטרליה

לא רחוק מיער גשם מטריף, די בסופו מסתתר מפל שהוא בעצם וילון מים עצבני, עם בריכה ענקית לשחיה ובלי יותרמדי אנשים (יחסית לגודל שלו). פשוט כיף.

מפל וונטוורת׳ (Wentworth) – ההרים הכחולים, אוסטרליה

בלי קשר לשחקן מנמלטים, מדובר באחד המפלים הגדולים בפארק הלאומי הקסום הזה. אם מכתש רמון היה מכוסה באקליפטוסים הוא היה נראה ככה. משפת המצוק אפשר לצאת למסע קצר או ארוך מסביב למפל או מתחתיו. לי זה קצת היה גבוה מדי, אז עצרנו ליד הבריכה העליונה כדי לקרוא קצת ולראות איזה ילד פולני דופק את הגלבה של החיים שלו 🤣

מפל ארסקין (Erskine falls) – ויקטוריה, אוסטרליה
ייט אושן רוד, מען העיירה לורן (Lorne) נמצא מפל האגדות. הוא בגובה של 30 מטרים, רזה, מוקף בצמחיית יער גשם ומכה את המים שלו על סלעים שכאילו עוצבו במיוחד עם סרגל סתתים בשביל התמונה. חלום.

 

מיני מיני אנשים